"Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske"

Dojčenie, Kontaktné rodičovstvo, Nosenie, Pôrod, Tehotenstvo

Tvoje telo, môj domov – recenzia knihy

recenzia Tvoje telo môj domov GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Pred časom som vám priniesla rozhovor s autorkou knihy Tvoje telo, môj domov Veronikou Zíškovou. Kniha, ktorá zaujme vzhľadom a jej obsah vás pohltí. Či ste už mamy alebo len materstvo plánujete. Určite veľa povie aj našim mužným polovičkám. Nie je to typická mamičkovská kniha rád. Univerzálne návody nečakajte, zato sa pripravte na skvelú jazdu za sebaspoznávaním.

Ja sama som mama 1,5 ročného Alexandra. Som zástanca toho názoru, že univerzálny patent na výchovu, ani to, ako žiť šťastne naše životy neexistuje. Každého robí šťastným niečo iné, každý má na naplnenie svojho JA iné potreby a iné vnímanie. A vravím si, že v tom je byť človekom krásne. Preto vôbec neinklinujem k článkom, ktoré sú plné právd o tom, čo by sme mali, nemali, smeli, nesmeli, museli a nemuseli… Či už počas tehotenstva, vo výchove našich detí, ale celkovo v živote.

Nejestvuje ani presný návod na to, ako súznieť so svojimi deťmi. Ten najsprávnejší návod je totiž len a len v nás. V našej intuícii, v našom srdci. A to, ako necháme naše energie a intuíciu za seba hovoriť aj ako mamy, to sa nazýva materskými kompetenciami. Ak si nie sme isté samé sebou, ak si nie sme isté tým vnútorným hlasom a necháme ho prehlušiť všetkými tými univerzálnymi radami, zabijeme v sebe to najcennejšie. Súzvuk našich duší s dušami našich detí. Veronikina kniha presne o tomto hovorí.

Jej čaro však pre mňa spočíva v tom, že nielen popisuje prepojenie mamy a dieťaťa, ale učí nás sebaláske. Učí nás sa spoznať a milovať v sebe to, čo je božské. Len tak môžeme byť silnými ženami a matkami.

Recenzia Tvoje telo môj domov GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Niekto vraví o obete v materstve, ja vravím iné. Naučme sa svojím príkladom naše deti starať o seba, milovať sa a hýčkať samé seba. Len tak budú aj oni raz šťastné. To, že uvidia zmorenú matku, ktorá má síce navarené, upratané, nažehlené a zvláda ešte dva jazykové kurzy a účtovníctvo, to im nič nevraví o obraze šťastia. Ak si myslíte, že raz ocenia naše mysle zahrabané v minulosti či budúcnosti bez schopnosti šantiť sa s nimi tu a teraz, tak ste na omyle. Všetci sme na omyle. Deti prišli na tento svet učiť nás znova objaviť bezpodmienečnú lásku, ktorá je tu a teraz. Nie včera, nie zajtra. Ale tú, ktorá je teraz.
Veronika o tomto všetkom krásne píše a popritom nás učí spoznávať naše telá a duše prostredníctvom energií. Nám neznalým podrobne popíše jednotlivé čakry, vysvetlí základy meditácie, naučí základom, ako sa ľúbiť a pozve nás viac spoznávať jej prácu s možnosťou návštevy jej kurzov.

Do toho prináša hneď niekoľko exkurzov do vlastných zážitkov, popisuje, ako sa jej pretrhnutie spojenia s maminkou podpísalo na sebadôvere a láske k sebe samej a ako hľadala cestu von. V knihe sa podrobne venuje deviatim mesiacom pred a po narodení dieťaťa a tomu, prečo sú tieto prvé mesiace a mesiace v brušku tak dôležité z hľadiska budúcnosti.

Ak po prečítaní nájdete hlboko v sebe sami krivdy, ktoré sa vám do duší vryli v detstve, berte to ako pozitívny bod. Možnosť niečo konkrétne zmeniť. A práve návratmi do vlastného detstva oveľa viac pochopíte a vcítite sa aj do svojich detí.

Centrum úsmevu Veroniky Zíškovej – GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Ak ste vzali do ruky knihu ako plne kompetentné mamy, kniha bude len potvrdením toho, čo robíte a posilní vás, obohatí vás o nové poznatky a naučí vás, ako ďalej na sebe pracovať, príp. čo ešte môžete s Veronikinou pomocou skúsiť zlepšiť.

Ak si beriete knižôčku do ruky ako neskúsené budúce mamy, príp. mamy, ktorým spoločnosť vštepila do hláv, že nič nevedia, a že iní vedia lepšie ako ony, čo je správne, vedzte, že nájdete vďaka nej cestu k sebe. A ak by ste si samé nevedeli rady, Veronika vám isto rada pomôže.

Pre mňa má knižočka veľký význam, pomohla mi nanovo si uvedomiť, aké dôležité pre materstvo je milovať samú seba a starať sa o seba (nielen o telesnú, ale aj o duševnú schránku).  Mám záujem o knihu >

Prajem krásny čitateľský zážitok aj vám ostatným a ďakujem, Veronika, že si do slov zhmotnila to, čo sme mnohé potrebovali počuť.

Poď si so mnou „poklábosiť“ aj na Facebook. Teším sa na Teba:

FB button GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Gabriela Kadlečíková