"Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske"

Dojčenie, Kontaktné rodičovstvo, Nosenie

Testovali sme nosič Afroditi Kengurka

testovanie ak gabriela kadlečíková

Nosič Afroditi Kengurka
Photo by Marek Kadlečík

Nosič Aďky Kráľovej razí svoju cestu sloganom #skutocnepohodlie. Keďže som za tie dva, plne nosiace, roky už mala možnosť vyskúšať viaceré nosiče a šatky, táto novinka mi jednoducho nemohla ujsť. Ďakujem, Adri, za príležitosť a dôveru.

Prišla domov škatuľka a v nej, v krásnom látkovom puzdre, skvostný Afroditi Kengurka. Najskôr ma zaujal farebnosťou, no len čo som ho chytila do rúk, aj hebkosťou. Mäkučký, jemnučký, ako  „domaslova“ zanosená šatka.

afroditi kengurka – GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Nosič Afroditi Kengurka Photo by Marek Kadlečík

Nastavovanie nepotrebovalo  žiadny špeciálny manuál. Ten by som k nemu pribalila pre začínajúcich nosiacich, ale nám skúseným to ide úplne zľahka. Nič extra, žiadne zložitosti. Možnosť upraviť šírku medzi nôžkami aj výšku chrbtovej opierky, niekoľko možností na zapnutie kapucne pri fixácii hlavičky a možnosť mať ramenné popruhy úplne naširoko alebo ako sme zvyknutí v prípade  nosičov aj na úzko.

Už na prvý pohľad vidíte, že sa nosič ramennými popruhmi líši od svojich konkurentov. Sú širšie a plne prispôsobené na kríženie

Ja som, samozrejme, rovno šla testovať kríženie popruhov a rozprestrela som si popruhy po šírke. Tak poviem vám, po dopnutí som pochopila, čo to je #skutocnepohodlie. Pri 15 kg nosencovi mi žiadny iný nosič nepriniesol pre chrbát väčší komfort. Naozaj sa váha rozloží úžasne, ako pri šatke, dokonca by som povedala, že ešte lepšie, pretože telo je pekne fixované v chrbtovej opierke. Toľko som sa zaľúbila do tohto spôsobu zapínania, až som ten štandardný ani nevyskúšala. Jednoducho, nebolo treba.

AFRODITI KENGURKA – VINO SARDO

Nosič Afroditi Kengurka Photo by Marek Kadlečík

Bedrový pás radím k mäkším. Ja osobne nemám problém ani s tvrdšími, ale tento mi plne vyhovoval, držal ako mal, nemal tendenciu sa nijako deformovať na tele či pod váhou dieťaťa (samozrejme, treba dbať na správne podsadenie).

Dojčenie v nosiči ide úplne samé. Vždy trošku bojujem s tým, že mi zvykne zavadzať ramenný popruh, tu to však šlo úplne ľahko. Neoplývam práve veľkými proporciami na hrudi , občas s dojčením v šatke, či nosiči trošku bojujeme, ale vravím, tu to šlo úplne prirodzene a najmä totálne diskrétne. Veď sa presvedčte na foto:

nosic AK – GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Nosič Afroditi Kengurka, Sandáliky by Hana Kadlečíková Photo by Marek Kadlečík

Hlavné benefity AK nosiča za mňa sú:

  • Kríženie ramenných popruhov s možnosťou voľby ich šírky.
  • Materiál, z ktorého sú nosiče šité, robia nosič mäkučký, hebučký a neodolateľný.
  • Bedrový pás je veľmi pohodlný a sadne perfektne na telo.
  • Možnosť jednoduchého a diskrétneho dojčenia.

Ak teda stále váhate, či vôbec Afroditi Kengurka nosič skúšať, či sa prihlásiť na testovanie, ja jednoznačne vravím, bežte do toho, budete naozaj milo prekvapení.

Adrika Kráľová okrem práce na tomto nosiči podporuje komplexne kontaktné rodičovstvo, či už svojimi návodmi na viazanie, ktoré vydala v knižnej aj elektronickej podobe,  laktačným poradenstvom, svojím blogom a najnovšie aj skvelým projektom Materský raj, ktorý je sériou videí na rôzne témy, verím, že každá mama sa tu nájde a dokáže identifikovať.

S láskou Gabi
Poď si so mnou „poklábosiť“ aj na Facebook. Teším sa na Teba:

Pozvánka FB Gabriela Kadlečíková

Gabriela Kadlečíková