"Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske"

O mne

„Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske.“

Gabriela Kadlečíková Kto som?  Popíšem to v poradí, podľa aktuálnych priorít:

  • maminka,
  • manželka,
  • dcéra a sestra,
  • copywriterka a milovníčka online marketingu,
  • kamarátka.

Priority sa mi dosť podstatne upravili 7. júla 2016, kedy som porodila nášho synčeka Alexandra. V prvom rade som tu pre neho a pre svoju rodinu a v druhom rade veľmi rada píšem, vymýšľam stratégie pre iných a kamarátim sa s prezentáciami značiek v online svete.
Popri materskej sa konečne venujem aj svojmu vlastnému blogu.  Je mi jasné, že moja optika a štýl písania nebude vyhovovať každému, to je v poriadku, o tom to práve je.  O našej rozdielnosti. Písaný prejav bol už od základnej školy mojou silnejšou stránkou a vždy sa našli takí, ktorí po mne dokonca radi čítali. Verím, že aj blog nájde svojich priaznivcov.

Nečakajte tu žiadne zaručené rady, žiadne 10 bodové neomylné návody ani príručku, ako na tých našich malých svišťov. Zoberte si z mojich slov to, čo vám je sympatické, s čím aj vy stotožňujete, pobavte sa, zasmejte sa a dostaňte sa vďaka mojim spomienkam k tým svojím.

Mám len jedno dieťa, aj to pomerne malé. Odpustite mi pár chýb, ktorými si chcem však sama prejsť a poučiť sa na nich.

A ak vás bude niekto niekedy presviedčať o tom, že zaručene vie, ako máte ísť na vlastné dieťa, zatvorte pred ním oči a uši, pretože jediný tvor, ktorý to vie, ste VY.

Nehľadajme vo výchove žiadnu alchýmiu či zložité vzorce, otvorme srdcia, oči a uši svojim deťom, učme sa na svojich chybách a pozorujme, ktoré vzorce správania sme prevzali a prečo. Analyzujme, skúmajme a spoznávajme – seba a vlastné deti.

Držme si v tom navzájom päste.

Prosím, tento blog nemá slúžiť na to, aby tu dochádzalo k stretom rôznych názorov, rešpektujme sa navzájom a prihliadajme s úctou a nadhľadom k výchove každého jedného. Nehádajme sa tu a nesúďme. Každý kráča svojou cestou, a tak to má byť.

S láskou Gabi

 

Gabriela Kadlečíková