"Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske"

Kozmetické poradenstvo

Aj počas materskej sa dajú plniť pracovné sny

kozmetické poradenstvo – GABRIELA KADLEČIKOVÁ

Môj život sa prácou pre Mary Kay ubral iným smerom. Vedie ho vášeň, nadšenie, snaha zdieľať s inými ten pocit, ktorý zažívam ja sama. Ako to celé vzniklo?

Vo svojom živote som sa vždy riadila intuíciou. Hoci som skončila priemyslovku, svojou húževnatosťou, vierou, láskou k slovu a slovenskej literatúre som  sa dostala na vysokoškolské štúdium slovenského jazyka a literatúry. Od základnej školy som rada písala, vyhrávala rôzne súťaže, bavila ma poézia aj próza. Moja knižnica a to do list na čítanie nikdy nezívali prázdnotou.
Vysokoškolské štúdium som ukončila s červeným diplomom. A hoci si prácu učiteľov nesmierne cením, rozhodla som sa ísť inou cestou. Začala som pracovať ako copywriter (textár) pre portály letenky.sk a letenky.com. Ako inak, potrebovala som neustále rásť. Mala som chuť sa učiť nové veci, spoznávať nových ľudí a pracovať v tíme. Viera môjho šéfa v moje schopnosti a dôvera vo mňa ma hnali neustále vpred. Až som si ten tím sama vypracovala.  Bola som líder kreatívneho tímu a PR manažér. Najviac hrdá som na svoj  darcovský projekt Pomáhame, ktorý umožňoval pár centami pri kúpe letenky odovzdať neziskovkám mesačne neraz zaujímavé sumy. Päť krásnych, zaujímavých, na udalosti a možnosti osobného rastu bohatých, rokov so skvelými ľuďmi, či už kolegami či pracovnými partnermi. Ako sa vraví, v najlepšom občas treba skončiť, a tak sa aj stalo. Našu firmu odkúpila iná spoločnosť. Pre mňa sa vtedy zrútil môj kariérny sen. Hoci som mala možnosť pokračovať v tejto práci aj pod novým vedením, vzhľadom na vzdialenosť od bydliska a moje čerstvé manželské radosti a nové bývanie, som túto možnosť odmietla.

Keď sa jedny dvere zatvoria…

Poznáte to, odrazu sa vám zborí to, čo ste dlho budovali, tá beznádej, ten smútok a sklamanie.  Ale zároveň som v sebe cítila vďaku za tie nádherné a plnohodnotné roky. To, čo sa naučíte, to vám nikto nikdy nevezme. Ani tie vzťahy a kontakty, ktoré sa vybudujú. Ten rok bol pre mňa náročný. Stratila som okrem práce aj najdôležitejšiu osobu v mojom živote, moju maminku. Navyše sme sa dlhšie pokúšali o bábätko a nejako sa nám nedarilo. Ale ja som sa proste nemohla vzdať. Zahodiť to všetko, čo som v sebe mala, tú silu nadchnúť seba aj iných okolo seba. Nakoniec som našla prácu ako projektový manažér v online marketingu. Mala som tak na starosti viacerých klientov, ktorých som v podstate učila to, čo sme robili a čo nám pomáhalo rásť v letenky.sk a com.

Narodeninový  darček

A potom sa stal malý zázrak.  Pár dní po svojich narodeninách som otehotnela. Toto všetko sa stihlo udiať v jednom jedinom roku. V čase, kedy žena dosiahne vek, kedy prestáva byť dievčaťom, ale stáva sa naozaj zrelou, uvedomelou ženou. Mala som tridsať a hlavu plnú snov. Moja práca musela s narodením dieťaťa do úzadia, pretože tá si vyžaduje naozaj denne pracovať priamo vo firme, spolupracovať s kolegami, stretávať sa s klientmi. Náš syn je teraz mojím manažérom. Je mojím učiteľom a zrkadlom zároveň.

Veľmi rýchlo ma naučil, že ak chcem byť šťastná, v prvom rade musím v toto šťastie veriť, potom musím napĺňať svoje potreby a potreby mojej najbližšej rodiny a až potom mám priestor pre kariéru. Len takto je to v mojom srdci správne. Takto to mám v sebe odjakživa. Všetky tri elementy však v živote potrebujem . Inak nie som šťastná.
A tak som postupne začala počas materskej nanovo pracovať. Písať. Okrem svojho osobného blogu
www.gabrielakadlecikova.sk, môžete moje články čítať aj v časopise Maminka. Stále pracujem ako externý copywriter, pomáham známym pri rozbiehaní ich online aktivít, radím im, ako komunikovať na sociálnych sieťach, textujem weby, píšem rôzne články a robím korektúry. Možno si poviete, jasné, keď máš kde dať dieťa. Nemám. Moje dieťa ma maximálne potrebuje. Neraz aj počas obedného spánku skončíme tak, že musím ležať pri ňom. Ale večer sa začína moja psychohygiena. Neraz ťukám do neskorej noci, ale robím to rada a vďačne.

Ako si ma Mary Kay našla vďaka vzácnej žene

A v tomto pokojnejšom materskom období som dostala vianočný darček. Hodinku krásy u poradkyne, teraz už mojej priateľky, Moniky. Šla som za ňou s nadšením. Veď čo už len môže byť pre ženu na materskej vzácnejšie, ako hodinka, počas ktorej sa niekto venuje výhradne jej. Kedy sa dozvie niečo iné, ako témy okolo plienok, spánku, dojčenia. Kedy opäť v nej vzbĺkne ten krásny vnútorný plameň, ktorý prebudí lásku k sebe.

Priznám sa, že ja som bola maminkou nepriamo vedená k tomu, že žena sa o seba stará. Videla som ju denne ako sa ráno líči, večer odličuje, krémuje. Že to naozaj zaberie len pár minút, ale ten výsledok býva neraz veľký. Ja som mala v puberte veľký problém s aknóznou pleťou, nepomáhali roky u kožnej lekárky, krémy, nič. Zúfalstvo, keď vo veku, kedy sa chcete veľmi páčiť a pripadáte si ako škaredé káčatko. Hanbila som sa chodiť odlíčená, ísť niekam na noc na chatu a odkryť svoju nepeknú tvár večer bola moja nočná mora. Vtedy som o žiadnej Mary Kay ani nechyrovala. Rokmi sa to omnoho zlepšilo, ale stále som snívala o čistej pleti, ktorej postačí len ľahký CC krém a púder. Sen sa mi splnil a pleť sa mi naozaj veľmi zlepšila. No, ale pribudli prvé vrásky. Čistenie pleti to bol môj základ vždy, začala som skúšať rôzne krémy, masky atď. Až prišiel vyššie spomínaný vianočný darček.

Nielen Popoluška má svoje kúzelné oriešky

Viete, ako to bolo s tou Popoluškou. Ako stačilo veriť na zázraky a oni sa v tých troch orieškoch naozaj skrývali… Tak ja som si prvý oriešok otvorila práve u Moniky na Hodinke krásy, z ktorej som okrem toho, že moja pleť bola perfektne ošetrená a aj nalíčená, odchádzala s prvým výrobkom so značkou Mary Kay. Monikino nadšenie sa nedalo nezdieľať, jej vedomosti, zručnosti a vrúcnosť si ma získali hneď v ten podvečer. Druhý oriešok som si otvorila, keď som vďaka starostlivosti Moniky začala používať zázračnú sadu TimeWise v celej kráse vrátane mikrodermálnej sady a tretí oriešok mi nesmelo praskol, keď som sa na konci augusta 2018 zaregistrovala ako nezávislá poradkyňa MARY KAY.

Sny sú na to, aby sa plnili

Chcem šíriť tú nádhernú filozofiou Mary Kay Ash. Tú ktorá na prvé miesto stavia vieru, na druhú rodinu a na tretiu kariéru. Vidíte, ako to celé „docvaklo“do môjho životného sna? Mať v čo veriť, mať rodinu, s ktorou zdieľam všetko a trávim s ňou čas a mať kariéru, ktorá prináša neustále nové možnosti. Mať možnosť robiť radosť iným, robiť ich živote naplnené a šťastné. Viete, ako by úžasne bolo mne v puberte, keby vtedy prišla nejaká poradkyňa a pomohla mi vyriešiť problémy s pleťou? Bola by som šťastná. Na psychiku má aj vonkajšia krása veľmi veľký vplyv. A nemyslím tým krásu, ktorá je symetricky dokonalá. Myslím tým skutočnú krásu. Mojím snom je, aby sa ženy dívali do zrkadla a usmievali sa na seba. Čo tam na tom, že majú proporčne výraznejší nos (apropo môj prípad: )), čo tam po tom, že sa im mimické vrásky tvoria skôr, ako ich najlepšej kamoške. Čo tam po nejakom náznaku vyrážky. Nič, ak viete, ako s týmto všetkým bojovať, resp. sa o takú pleť starať, viete týmto “nepríjemnostiam” aj predchádzať. Proste, vyzdvihnúť na sebe to naozaj krásne.  Je úžasné vedieť, ako dať vyniknúť tým najvzácnejším studniciam našej duše, očiam.
A toto robia poradkyne Mary Kay. Vracajú ženám úsmevy do zrkadla. Verme si, verme, že môžeme byť nádherné vždy a v každej chvíli. Milujme sa v plnej svojej kráse (a verte, nemyslím tým absolútne len tú vonkajšiu) a budú nás milovať všetci naokolo. Ja verím v zákon energií. Že to, čo vysielame, to dostávame. Tak teda vysielajme lásku, šťastie a pokoru. Žena je základ rodiny a rodina základ spoločnosti. Sila ženy je neobmedzená tak, ako jej viera.

Tak sa so mnou vydajte cestou hviezdnych cieľov,  lebo len to, nemožné, o čo sa nepokúsime. Ďakujem, že ste si tento dlhý príbeh prečítali do konca,  rada vás budem na vašej ceste za úspechom sprevádzať.  Viac informácií v mojej FB skupine https://www.facebook.com/groups/gabrielakadlecikova/

S láskou Gabi

 

Gabriela Kadlečíková