"Deti nás učia prapodstate bytia – bezpodmienečnej láske"

Kontaktné rodičovstvo, Tehotenstvo

List pre naše bábätko

list pre babatko GABRIELA KADLECIKOVA

Zdroj: moje osobné fotky. Autorka foto: Michaela Mockovčiaková http://www.mimifotovideo.sk/

Dieťatko naše,

neviem, či sa vôbec niekedy tento list po Teba dostane, či v čase, kedy už budeš vedieť čítať, budú nejaké sociálne siete alebo nás virtuálny svet pohltí celkom inak, ale verím, že nikdy nestratí čaro ani písané slovo, a tak ho isto nájdeš odložený pre Teba u nás doma.

Tak veľmi sme si Ťa želali, dlho… Boli smutné tie dni, keď si k nám neprichádzalo. A keď už sme si s tatinom povedali, že asi bude treba prírode pomôcť odborníkmi, prišlo si.

Prišlo si vtedy, kedy udalosti predchádzajúcich mesiacov tak strašne boleli, kedy mi denne máčali tvár slzy… Prišlo si ako liek na boľavú dušu a srdcia, ako nádej, iskra, že ten hore naozaj je, bolo to ako obrovský pozdrav lásky od mojej maminky z neba. Jej darček pre mňa. Pre nás všetkých.

Sama som neverila tým kúzelným dvom čiarkam, a keď som Ťa prvýkrát videla, tú malilinkatú bodku, začala som veriť, že je to naozaj. Najkrajšie bolo, keď som videla biť Tvoje srdiečko… Veľmi sa s tatinkom na Teba tešíme. Si od začiatku v nás, v našich srdciach. Živo si pamätám, ako som sa strachom triasla v aute, keď som sa bála, že o Teba prídem.

Si silné dieťatko, si zázrak života, si dar. Zvládlo si to. S akým nadšením sme po byte lietali s pravítkom a pozerali naň, že koľko je tých 5, 5 cm, čo už máš. 🙂 A keď sme s tatinom v 12. týždni videli, aký dokonalý tvorček je už z Teba, leskli sa nám slzy v očiach. Každé jedno vyšetrenie bolo a je zmesou očakávania, radosti aj strachu, aby si bolo v poriadku.

Presne si pamätám, keď som Ťa cítila prvýkrát a keď Ťa potom cítil aj tatino. A teraz nás rozveseľuješ svojimi kreáciami v brušku.  Častokrát sa v noci budím, keď Ty asi spinkáš a pýtam sa, či si tam, či si v poriadku… Si mojou súčasťou už navždy. Tá pomyselná pupočná šnúra už nikdy nezmizne.

Veľmi Ťa ľúbime. Veríme, že vnímaš všetku tú lásku, že vnímaš tatinov hlas, keď Ti po večeroch číta do bruška rozprávky.

Si zázrak stvorenia. Vidieť vďaka dokonalej technike a šikovným doktorom Tvoju tváričku, počuť Tvoje srdce, je nádherné, je neopísateľné slovami…

Neskutočne sa na Teba tešíme. Tento list píšem aj preto, aby som si sama uchovala toľké krásne pocity. Aby som doň vždy, keď prídu ťažké chvíľky nazrela a povedala si: “máš byť za čo vďačná a šťastná, všetko ostatné sú len malichernosti.”

Nič viac si neželám, len byť Ti dobrou mamou. Aspoň sčasti Ti dávať to, čo dávala mne moja maminka. Aby si aj Ty vždy vedelo, že láska je tým najsilnejším putom, že prekoná všetko. Aby si moju a tatinovu lásku cítilo za každých okolností.

Ja lásku mojej maminky nosím v srdci ako talizman naveky, nedokáže mi ju nič vziať, vďaka nej prekonávam všetko zlé, čo sa mi stavia do cesty a veľmi si želám, aby si to tak, malo aj Ty.

Chlapček náš krásny, chcem si užiť tie posledné dni, čo Ťa mám v brušku a veľmi sa  už teším na zvítanie, kedy Ťa budem môcť tak ozajstne objať. Mať z Teba zdravé a šťastné dieťa je môj a tatkov najväčší sen. Veríme, že to tak bude.

S láskou, vďakou a pokorou Tvoji rodičia.
6. 6. 2016

Poď si so mnou „poklábosiť“ aj na Facebook. Teším sa na Teba:

FB button GABRIELA KADLEČÍKOVÁ

Gabriela Kadlečíková